Zyski z lokaty?

Zyski z lokaty?

Zyski z lokat można obliczyć zanim wpłacimy na nie swoje oszczędności. Są na to specjalne sposoby i warto je znać, aby móc przekalkulować, czy dana lokata będzie nam się opłaciła. W wyliczeniach należy uwzględnić podatek od zysków kapitałowych oraz inflację, która ma wpływ na rzeczywistą wartość naszych oszczędności. Warto wiedzieć w jaki sposób szacuje się realną wartość swoich pieniędzy jakie ulokowane będą na lokacie na określony okres czasu. Sama metoda obliczenia zysku z lokaty wielu osobom może wydać się bardzo skomplikowana, ale wcale nie jest to tak bardzo trudne. Przy lokatach ze stałym oprocentowaniem każdy bank może z góry nam podać jaki będzie nasz zysk netto na zakończenie lokaty. Warto pytać w banku, w którym zakładamy lokatę ile zarobimy, bo w wielu przypadkach bank może nam takiej informacji udzielić. Inaczej jest w przypadku lokat ze zmiennym oprocentowanie, gdyż tutaj ciężko jest od razu wyliczyć jaki będzie ten nasz zysk.

Lokata Standardowa 12M w Banku BGŻ Optima.

Bank BGŻ Oprima jest bankiem jakie ma wiele ciekawych ofert, jeżeli chodzi o oszczędzanie. Każdy klient banku bez problemu znajdzie ofertę lokaty, która sprosta jego wymaganiom. Taka właśnie jest Lokata Standardowa 12M. Zacznijmy od konkretnego przykładu. W momencie, kiedy wpłacimy na tą lokatę okrągłą sumę pięćdziesięciu tysięcy złotych na okres jednego roku mamy gwarancję stałego oprocentowania w wysokości 2%. Po odliczeniu wszystkich podatków, zysk netto po roku będzie wynosił 810 złotych. Jest to już fajna suma dodatkowych pieniędzy i jeżeli mamy wolne oszczędności warto umieszczać je na lokatach. Można te oszczędności powiększyć i co bardzo ważne ochronić je przed skutkami jakie niesie inflacja. Lokata Standardowa 12M jest lokatą roczną, do jakiej uruchomienia będziemy potrzebować minimum tysiąca złotych. Maksymalny zakres kwot na lokacie nie jest jednoznacznie przez bank wskazany. Jest to oferta idealna zarówno dla nowych jak i dla obecnych klientów banku. Lokatę tą można założyć online, ale wymagane jest konto w banku, aby móc z tej oferty skorzystać. Oprocentowanie jest stałe, a kapitalizacja odsetek jest na koniec okresu. Konsekwencje zerwania lokaty to całkowita utrata odsetek. Bezpieczeństwo wkładu zapewnia gwarancja BFG.

Nest Lokata Nowe Środki w Nest Banku.

Kolejną z ofert przygotował Nest Bank. Nest Lokata Nowe Środki to lokata na jaką można wpłacić od tysiąca złotych do dwustu tysięcy złotych. Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów banku i co ważne nie ma konieczności zakładania konta w Nest Banku. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 2% w skali roku. Od kwoty sto tysięcy złotych wpłaconej na okres jednego roku uda nam się zarobić 1620 złotych. Lokatę można założyć online. Konsekwencją zerwania lokaty przed terminem jest całkowita utrata odsetek jakie udało się zgromadzić. Co do bezpieczeństwa naszego wkładu można spać spokojnie. Nasze środki objęte są gwarancją BFG.