Szybkie kredyty - nie musi być drogo

Szybkie kredyty - nie musi być drogo

Szybkie kredyty kojarzone są wysokimi opłatami. Warto jednak przyjrzeć się bliżej ofertom, które mogą być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem w sytuacji gdy potrzebujesz pieniędzy w jak najkrótszym czasie. Pożyczki na dowolny cel dostępne w bankach różnią się znacznie od tych, które można uzyskać w firmach pożyczkowych. Największymi przeciwieństwami są opłaty jakie należy ponieść biorąc pod uwagę RRSO, czyli całkowity koszt zobowiązania. Choć szybkie kredyty można porównać do tzw. chwilówek, są one znacznie tańsze i stanowią mniejsze obciążenie dla Twojego budżetu.

Jak szybko możesz otrzymać kredyt?

Kilka banków na Polskim rynku jest w stanie zaoferować Ci pieniądze nawet w ciągu kilkunastu minut. Są to jednak oferty dla stałych Klientów poszczególnych instytucji. W takim przypadku bank nie musi weryfikować zdolności i historii kredytowej usługobiorcy. Często dla indywidualnych Klientów przygotowywane są oferty pożyczek jeszcze zanim złożą oni wniosek. Pozwala to skrócić czas wydania decyzji kredytowej, a także przygotowania odpowiednich dokumentów.

Gotówkę możesz otrzymać szybciej także w przypadku gdy korzystasz z internetowych wniosków o zobowiązanie. Nie tylko szybko skontaktujesz się z pracownikiem banku, zrobisz to w dogodnej dla siebie chwili ale także zaoszczędzisz pieniądze. Wiele banków oferuje preferencyjne warunki kredytobiorcom, którzy korzystają z internetowej bankowości. Możesz więc liczyć na niższą prowizję, a nawet korzystniejsze warunki oprocentowania nominalnego.

Na jaki kredyt zwrócić uwagę w Maju 2015

Biorąc pod uwagę usługi dla stałych Klientów już od wielu miesięcy liderami pod tym względem są dwa banki. ING Bank Śląski oraz PKO BP. Jeżeli natomiast zależy Ci na szybkim kredycie ale nie posiadasz konta osobistego w żadnym z tych banków możesz liczyć na bardzo dobre warunki m.in. w Banku BNP Paribas. To oferta, która zainteresuje Cię także ze względu na bardzo niskie oprocentowanie, które wynosi zaledwie 5,90%, prowizja za udzielenie kredytu to 3,99%. Bank gwarantuje szybką decyzję wstępną, wydawaną nawet w ciągu kilkunastu minut, a także szybką wypłatę gotówki – maksymalnie w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy. Atutem zadłużenia jest także elastyczny okres spłaty, który sięga 84 miesięcy. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować kredytobiorca to nawet 150 000,00 złotych. Musisz jednak pamiętać, że wartość ta jest ustalana indywidualnie ze względu na możliwości finansowe usługobiorcy.

Nie przepłacaj

Ze względu na niskie nieoprocentowanie stóp NBP banki były zmuszone do obniżenia oprocentowania nominalnego wszystkich kredytów i pożyczek. Kredytobiorcy mają więc szansę do zaoszczędzenia jednak by ta sytuacja na rynku przełożyła się na rzeczywiście niskie koszta kredytu należy mieć na uwadze również pozostałe opłaty jakie pobierają instytucje. Dlatego też zanim wybierzesz swój kredyt przyjrzyj się rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania produktu. Wielokrotnie, wbrew pozorom, to właśnie szybkie kredyty są atrakcyjniejsze, ze względu na szereg promocji.