Szybkie kredyty i pożyczki na dowolny cel - co wybrać?

Szybkie kredyty i pożyczki na dowolny cel - co wybrać?

Potrzebujesz pilnie gotówki? Na Twojej głowie jest więcej wydatków niż podejrzewałeś? Trudno jest często pogodzić podstawowe potrzeby i dodatkowe, wcześniej niezaplanowane opłaty. Naprawa samochodu, remont dachu, dodatkowe przybory szkolne a może po prostu świetna okazja do zakupu nowych mebli, jest tak wiele możliwości na które możemy wykorzystać środki finansowe udostępnione przez bank lub firmę pożyczkową. Polacy z coraz większym entuzjazmem korzystają z gotówki na dowolny cel. Szybkie kredyty i pożyczki to najchętniej wybierane produkty finansowe ostatnich lat. Jednak zanim zdecydujemy się na jedną z tych usług musimy wiedzieć czym dokładnie się różnią. Jakie atuty i wady kryją poszczególne oferty banków i parabanków.

Kredyt gotówkowy – plusy i minusy zobowiązania w banku

Szybkie kredyty to już nie tylko puste obietnice marketingowe. Wiele banków oferuje wśród swoich produktów takie usługi, które są wyjątkowo uproszczone i nie wymagają licznych zaświadczeń i dokumentów potwierdzających wiarygodność kredytobiorcy. To duże ułatwienie dla wnioskodawcy, gdyż praktycznie większa część związana z procedurami i ustaleniem zdolności kredytowej leży po stronie pracowników instytucji. Dzięki temu usługobiorca może liczyć na otrzymanie szybkiej decyzji kredytowej, a także dostępu do kredytowanych środków.

Wadą kredytu w banku jest jednak to, że nie każdy kto zgłosi się do instytucji otrzyma potrzebne pieniądze. Bank przed wydaniem zgody dokładnie przeanalizuje historię kredytową usługobiorcy i sprawdzi czy zadłużenie będzie możliwe do spłaty. Jest to jednak niewielki minus gdyż instytucje coraz częściej ograniczają wymagania względem min. minimalnych dochodów wnioskodawcy. To z całą pewnością jest w stanie ułatwić starania o uzyskanie upragnionego zadłużenia.

Szybkie kredyty to przede wszystkim połączenie zalet pożyczki na dowolny cel, czyli szybkiej realizacji usługi oraz plusów jakie oferują inne produkty bankowe – niewielkich odsetek i atrakcyjnego okresu spłaty. Możliwość zaciągnięcia zobowiązania, które pozwoli nam zrealizować nawet bardzo kosztowne plany, a dodatkowo nie będzie dla nas kłopotliwe w spłacie dzięki rozłożeniu rat nawet na kilka lat, co zminimalizuje miesięczne wydatki.

Pożyczka w parabanku

Usługi firm pożyczkowych to zdecydowanie produkty skierowane do grona osób, które oczekują bardzo szybkiego dostępu do dodatkowych pieniędzy. Parabanki nie sprawdzają dokładnie historii kredytowej klientów i nie wymagają praktycznie żadnych zaświadczeń związanych z udowodnieniem wpływów jakie otrzymujemy. To zatem dobra propozycja dla osób, które nie mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku w banku. Warto jednak zastanowić się, czy faktycznie będziemy w stanie spłacić taki dług. Pożyczka najczęściej dotyczy niewielkich sum pieniędzy i dodatkowo nie oferuje długiego okresu spłaty. Jeżeli więc będziemy mogli bez trudu uregulować zobowiązanie w krótkim czasie, być może to właśnie idealny produkt odpowiadający naszym potrzebom i możliwościom.