Szybkie kredyty gotówkowe i ich oprocentowanie

Szybkie kredyty gotówkowe i ich oprocentowanie

Kredyt gotówkowy, choć z pozoru bardzo podobny do tzw. Chwilówki, czyli pożyczki pozabankowej, posiada jedną zasadniczą różnicę, która zdecydowanie przemawia za tym rodzajem zobowiązania – niższe koszty zadłużenia. Oczywiście kredytobiorca, jak i pożyczkobiorca musi liczyć się z tym, że niezależnie od tego gdzie uzyska potrzebne pieniądze poza ich spłatą będzie musiał także uregulować kwotę wynikającą z oprocentowania oraz innych, dodatkowych kosztów produktu.

Szybkie kredyty gotówkowe, które możemy otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut mogą wywoływać sprzeczne emocje. Szczególnie dlatego, że ich uproszczona procedura jeszcze bardziej ułatwia zdobycie zadłużenia, nawet osobom, które mogą mieć następnie problemy z ich spłatą i jeszcze bardziej przypominają pożyczki parabankowe. Wiele osób uważa, że przez komfort pod postacią szybkiego dostępu do pieniędzy banki zwiększają oprocentowanie swoich produktów oraz nakładają na klientów wysoką marżę lub prowizje za udzielenie kredytu.

Warto jednak przed wystawieniem takiej opinii zapoznać się z faktycznymi danymi na temat kredytów "od ręki". Wielokrotnie okazuje się bowiem, że usługi te nie należą do droższych i wręcz przeciwnie mogą zajmować bardzo wysokie pozycje w rankingach kredytów gotówkowych. Choć oczywiście są także wyjątki, które nadal za dostęp do szybkiej gotówki pobierają wysokie opłaty. Jednak coraz częściej cechą, którą jest wręcz wymagana przez kredytobiorców jest wpływ gotówki najpóźniej w ciągu jednego dnia oraz możliwość jak najszybszego korzystania z dostępnych funduszy.

Jednym z najdroższych ale zarazem najszybszych kredytów jest ten, który znajdziemy w ofercie mBanku. Oprocentowanie wynosi w tym wypadku 18,00%. Kredytobiorca będzie miał jednak możliwość otrzymać pieniądze w ciągu kilku minut jako stały klient mBanku, lub kilkunastu minut jeżeli nie miał do tej pory styczności z instytucją. Najdłuższy okres na jaki możemy rozłożyć swoje miesięczne raty to 7 lat, a maksymalna kwota zadłużenia wynosi 150 000 złotych. Atutem oferty jest kanał dystrybucji produktu, którym jest wyłącznie internet i bankowość wirtualna z której może skorzystać każdy kto posiada dostęp do sieci.

  • Citi Bank Handlowy – w tym przypadku znacznie korzystniejsze warunki jeżeli chodzi o koszt usługi. Oprocentowanie wynosi 14,50%. Bank zapewnia, że decyzję kredytową konsument otrzyma w ciągu 10 minut od złożenia wniosku, natomiast pieniądze udostępnione zostaną w ciągu godziny od momentu dostarczenia dokumentacji wymaganej przez instytucję. Maksymalna kwota kredytu to 120 000 złotych, a okres w trakcie którego usługobiorca będzie musiał uregulować zadłużenie to 84 miesiące.
  • BNP Paribas, kredyt gotówkowy w ofercie tego banku jest niezwykle atrakcyjny i znany z tego, że gwarantuje niskie koszty zadłużenia. Oprocentowanie produktu wynosi 11,00% co daje bardzo dobry wynik wśród licznych kredytów i pożyczek konsumpcyjnych. Ponadto instytucja umożliwia zaciągnięcie zobowiązania na 150 000 złotych i maksymalny okres spłaty to 7 lat, zatem rozłożenie rat oraz ich wysokości z pewnością będzie w stanie dostosować się do możliwości kredytobiorcy. Decyzja kredytowa zostaje wydana w ciągu 30 minut od złożenia wniosku, a gotówka jest udostępniona pożyczkobiorcy maksymalnie następnego dnia od nawiązania współpracy.
  • PKO Bank Polski, w rankingu dotyczącym najtańszych kredytów gotówkowym jest niezmiennie na pierwszym miejscu, co dowodzi, że choć usługa zapewnia szybkie pieniądze nie wymaga od konsumenta najwyższych możliwych opłat. Oprocentowanie w PKO wynosi zaledwie 8,90%, to niemal 10,00% mniej niż najdroższy z wymienionych tutaj kredytów (mBank). Maksymalna kwota zadłużenia to 150 000 złotych, a miesięczne raty możemy rozłożyć na 8 lat. Środki, które otrzymamy zostaną wypłacone lub zasilą nasze konto osobiste w ciągu jednego dnia od podpisania umowy.

Zaznajamiając się z ofertą szybkich kredytów gotówkowych oraz ich oprocentowań z łatwością stwierdzimy, że szukając takiej usługi nie musimy obawiać się zawyżonych kosztów. Chcąc połączyć zarówno łatwo dostępne środki, a także atrakcyjne warunki umowy możemy wybierać wśród wielu ofert, które spełnią nasze wymagania i z pewnością udowodnią, że szybki kredyt to także tani kredyt, który warto zaciągnąć jeżeli potrzebujemy pieniędzy na dowolny cel.