Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - uważaj na umowy z gwiazdkami

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - uważaj na umowy z gwiazdkami

Okres przedświąteczny często związany jest z licznymi wydatkami. Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń kusi możliwością zdobycia dodatkowych pieniędzy na wymarzone prezenty dla najbliższych. Zanim jednak podpiszemy jakąkolwiek umowę, musimy zastanowić się nad tym czy rzeczywiście jest ona dla nas korzystna. Jeżeli okaże się, że zaciągnięta pożyczka stanowi dla nas zbyt duże obciążenie i po okresie świątecznym będziemy mieć z jej powodu wyłącznie problemy, lepiej nie decydować się na tak poważne w skutkach zobowiązanie.

Nie każda pożyczka jest bezpieczna

Na rynku jest wiele usług związanych z zadłużeniami na dowolny cel. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę ogromną popularność i coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów właśnie tym rodzajem produktów bankowych jak i pozabankowych.

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to nie tylko bezpieczne zobowiązanie udostępnione w bankach ale także szereg produktów pozabankowych. Jeżeli interesuje nas oferta parabanku, musimy skrupulatnie sprawdzić całą jej umowę i zastanowić się nad wszelkimi możliwościami, które mogą wpłynąć negatywnie na spłatę zadłużenia. Do najniebezpieczniejszych pożyczek należą te prywatne. Choć to praktyka stosowana w ostatnim czasie chętniej – należy pamiętać, że nie zawsze może to być transakcja uczciwa i po wpłaceniu pieniędzy wymaganych przed uzyskaniem kredytowanych środków możemy stracić kontakt z naszym pożyczkodawcą. O przypadkach ludzi, którzy zostali w ten sposób oszukani jest głośno zarówno w mediach jak i na stronach internetowych poświęconych finansom. Z naszej strony zachęcamy do zawierania umów, które wiążą się z mniejszym ryzykiem – nawet jeżeli pozornie posiadają mniej korzystne warunki.

Bank czy parabank?

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – tego szukamy przeglądając oferty finansowe. Wymagania jakie stawiamy wybierając zadłużenia są coraz większe. To dobry znak, który świadczy o tym, że mamy wyższą świadomość bankowości i dostępnych usług. Banki oraz firmy pożyczkowe zabiegają o nowych klientów i z łatwością znajdziemy w reklamach obietnice, że dana oferta spełni wszystkie nasze wymogi. Konfrontacja materiałów marketingowych z rzeczywistością może być jednak bolesna, szczególnie jeżeli pod wpływem chwili zaciągniemy szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, który będzie nas kosztować znacznie więcej niż powinien.

Najważniejsze jest zapoznanie z umową banku lub parabanku i sprawdzenie czy oferta nie posiada żadnych opłat o których nie zostaliśmy powiadomieni. Istotne jest zatem dokładne sprawdzenie dokumentów i zwracanie uwagi nawet na najmniejsze uwagi, również te zamieszczone mniejszym drukiem. Im więcej niejasności tym większe prawdopodobieństwo, że umowa nie jest do końca tak korzystna jak o niej myślimy. Zanim nie poznamy wszystkich jej założeń – nie możemy mieć pewności, że nie zapłacimy więcej m.in. za :

  • prowizję
  • odsetki za spóźnienie w spłacie miesięcznej raty
  • uzyskanie okresu wakacyjnego od regulowania należności
  • konieczność wykupienia pakietu ubezpieczeń
  • założenie płatnego konta osobistego

Uważnie i świadomie

Niezależnie od tego czy szukamy niewielkiego zadłużenia, które spłacimy w ciągu kilku tygodni, czy potrzebujemy kredytu na większą kwotę z dłuższym okresem kredytowania, musimy zadbać o to by sam okres spłaty nie był dla nas problematyczny. Jeżeli zaciągniemy kredyt lub pożyczkę nie zwracać uwagi na to w jakiej jesteśmy sytuacji finansowej, możemy następnie przez długi czas płacić za swoje błędy. Każde zobowiązanie finansowe jest kosztowne, należy jednak zastanowić się na jakie raty nas stać i wybrać kredyt, który zapewni nam dobre warunki.