Szybki kredyt - czy wiesz jak wygląda umowa kredytowa?

Szybki kredyt - czy wiesz jak wygląda umowa kredytowa?

Jeżeli szukasz szybkiego, a zarazem taniego kredytu skorzystaj z aktualnego porównania kredytów gotówkowych, które regularnie publikujemy na naszym portalu. To doskonały sposób na to by zaoszczędzić czas, a także pieniądze, które w innym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na kosztowniejszą spłatę długu. Szybki kredyt to często warunek jaki stawiamy instytucjom finansowym przed tym zanim wybierzemy konkretną usługę. Chcąc uzyskać w prosty sposób potrzebną gotówkę chętniej decydujemy się na usługi oferowane przez internet. Fenomenem tych ofert jest to, że nie musimy niepotrzebnie tracić czasu na dotarcie do wybranego banku, a przy okazji możemy w bardzo komfortowy sposób wypełnić maksymalnie uproszczony wniosek kredytowy. Poza tym wielokrotnie usługi online oznaczają liczne promocje, które mogą pomóc nam zaoszczędzić pieniądze w trakcie spłaty długu.

Szybka gotówka przez internet – w jaki sposób podpisać umowę?

Gdy decydujemy się na usługi internetowe z łatwością złożymy wniosek, który możemy wypełnić zaledwie w kilka minut. Najczęściej decyzja o przyznaniu zadłużenia udzielana jest w ciągu kilkunastu minut, maksymalnie w ciągu jednego dnia. Jednak jak wygląda umowa i sposób jej podpisania? To jedna z najważniejszych kwestii związanych z zaciąganiem pożyczki. Klient musi być pewien, decydując się na ofertę, jak prezentuje się umowa z bankiem i czego ona dotyczy. Jej warunki i zapisy dotyczące kosztów oraz spłaty będą bowiem decydujące w całym okresie kredytowania. Pod tym względem szybki kredyt online nie różni się od pozostałych zobowiązań, dostępnych w regularnej ofercie w oddziałach banków.

Jeżeli zależy nam na kredycie, który nie wymaga od nas żadnej wizyty w banku mamy możliwość wybrać usługę, która zapewni nam nie tylko wniosek online ale także umowę, która zostanie nam dostarczona do podpisania poprzez kuriera. Nie jest to jednak opcja, która dotyczy wszystkich zobowiązań i możemy spodziewać się, że wiele banków udostępnia takie udogodnienie wyłącznie stałym klientom.

Mimo to na rynku są instytucje, które już teraz wprowadzają takie standardy nawet dla całkowicie nowych usługobiorców. Takie produkty niewątpliwie cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych osób, które cenią sobie mobilne usługi i całkowitą niezależność od tradycyjnych placówek banków.

Jakie dane zawiera umowa kredytowa?

Niezależnie od tego czy umowę kredytu zawieramy w banku czy podpisujemy ją w domu, powinna ona wyglądać w ten sam sposób. Najważniejsze dane jakie widnieją na obu kopiach dokumentu to informacje o kredytobiorcy (PESEL, NIP, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego) oraz kredytodawcy (nazwa banku, adres instytucji, dane osoby reprezentującej bank), kwocie jaka stanowi zadłużenie, oprocentowanie oraz pozostałe koszty około kredytowe, a także termin w jakim należy uregulować całe zadłużenie i częstotliwość rat – wraz z umówioną datą do kiedy usługobiorca powinien co miesiąc wpłacić pieniądze na konto banku. Dodatkowo jeżeli zabezpieczamy w jakikolwiek sposób pożyczkę lub kredyt w banku, takie dane także zawarte są w umowie. Ponadto bank może zastrzec w umowie ewentualność, która spowoduje, że oprocentowanie zadłużenia ulegnie zmianie.