Szybka gotówka na wakacje – kredyt czy pożyczka?

Szybka gotówka na wakacje – kredyt czy pożyczka?

Lipiec oraz sierpień to okres, który zachęca do zwiększonego wydawania pieniędzy. Trudno oszczędnie zaplanować nie tylko swój urlop ale także długie wakacje dzieci, czy plany związane z renowacją mieszkania lub innymi celami jakie postawimy przed sobą na ten okres. Nie zawsze jesteśmy w stanie w ciągu roku zaoszczędzić wystarczającą ilość pieniędzy, często nie z powodu własnego zaniedbania, a po prostu licznych sytuacji, które wymagają od nas wkładu większej ilości pieniędzy niż mogliśmy przypuszczać. Czy istnieje możliwość zdobycia gotówki, której potrzebujemy by spełnić swoje marzenia? Oczywiście w dobie gdy niemal wszędzie widzimy szereg reklam finansowych z łatwością można stwierdzić, że dodatkowe fundusze nie stanowią problemu pod warunkiem, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie jakie zaciągniemy. Pieniądze możemy zyskać na wiele sposobów, zarówno ubiegając się o kredyt gotówkowy na dowolny cel jak i korzystając z usług firm pożyczkowych. Nie zawsze jednak decyzja, z jaką usługą się związać, na najbliższe miesiące, należy do bezproblemowych dla przyszłego usługobiorcy. Jeśli chcemy podpisać umowę, która w przyszłości nie będzie stanowiła dla nas problemu możemy bez trudu rozwiać swoje wątpliwości zdobywając więcej informacji na temat zarówno produktów pochodzenia bankowego jak i tzw. chwilówek.

Co oferują parabanki?

Największym atutem firm pożyczkowych było przez wiele lat to, że udostępniały najszybszą gotówkę swoim klientom. Z zasady firmy finansowe udzielają wsparcia pożyczkobiorcy w ciągu kilkunastu minut i czas jaki dzieli konsumenta od uzyskania gotówki zależy wyłącznie od wypełnienia odpowiednich dokumentów. Parabank nie oczekuje od dłużnika szeregu zapewnień o wypłacalności czy historii kredytowej. Jednak należy brać pod uwagę również to, że "chwilówka" wiąże się zazwyczaj z niewielkimi kwotami, od kilkuset złotych do maksymalnie 5 000 złotych, a okres w jakim dług będzie musiał zostać uregulowany to zaledwie kilka miesięcy. Ponadto pożyczki niejednokrotnie związane są z wysokimi kosztami. Niestety zarówno łatwość w jej uzyskaniu jak i brak gwarancji spłaty, generuje niezwykle okazałe oprocentowanie zobowiązania jak i dodatkowe opłaty, które mogą skutecznie zwielokrotnić wysokość zadłużenia. Przed podpisaniem umowy należy zatem dokładnie zapoznać się z ofertą i szczegółowo zaplanować jak powinna wyglądać spłata, tak by w przyszłości nie mieć nieprzyjemności związanych z niemożliwością uregulowania spłaty. Warto zaznaczyć, że pożyczka w parabanku to praktycznie jedna z nielicznych, jeżeli nie jedyna usługa dostępna dla osób, które napotykają na trudności w otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej w banku.

Kredyt gotówkowy w banku

Kredyt gotówkowy całkowicie odmienił oblicze usług dostępnych w instytucjach z wieloletnimi tradycjami finansowymi. Pod wieloma względami obecna bankowość musiała przystosować się do potrzeb współczesnych konsumentów. Coraz większe zapotrzebowanie na szybki dostęp do kredytowanych środków oraz uproszczenie formalności, które wcześniej kojarzyły się z mnogością dokumentów, a także długim oczekiwaniem na uzyskanie decyzji kredytowej, zbliżyły usługę kredytu gotówkowego do tego co znane jest dzięki pożyczkom pozabankowym. Kredytobiorca ma teraz szansę na otrzymanie wyjątkowo szybkiego kredytu, w ciągu kilkunastu minut lub najpóźniej w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku kredytowego. Poza tym większość uciążliwych formalności zastąpiono wyłącznie niezbędnym zaświadczeniem otrzymywania stałego dochodu oraz podania prawdziwych danych osobowych. To bank musi sprawdzić historię kredytową klienta oraz w jak najkrótszym czasie ustalić jego zdolność kredytową. Należy także zwrócić uwagę na koszty kredytu, są one bowiem znacznie korzystniejsze niż te oferowane przez firmy pożyczkowe. Przede wszystkim banki mają obowiązek powiadomić klienta o RRSO czyli rzeczywistej rocznej stopie procentowej, która obejmuje całkowite koszty zadłużenia i jest niezastąpionym miernikiem tego ile kredytobiorca będzie musiał zapłacić za komfort jaki otrzyma w chwili skorzystania z kredytu gotówkowego. Pod wieloma względami usługi banku są korzystniejsze i jeżeli instytucja nie ma żadnych przeciwwskazań co do naszego zadłużenia jest to najlepsze rozwiązanie w chwili gdy faktycznie musimy starać się o niezbędne środki finansowe.

Czy warto?

Każde zadłużenie związane jest z koniecznością zwrotu pieniędzy oraz sumy jaką opłacimy za produkt z jakiego skorzystamy. Każde zobowiązanie będzie zatem w pewien sposób naruszać domowy budżet i tylko dzięki własnej, indywidualnej analizy można stwierdzić czy umowa z bankiem bądź parabankiem to rozwiązanie na jakie możemy sobie pozwolić. Jeżeli raty miesięcznej raty nie będą sprawiać kłopotu i mamy pewność, że uregulowanie długu nie wpłynie znacząco na codzienne wydatki możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert, które zachęcają licznymi promocjami i gwarantują nie tylko łatwe pieniądze na spełnienie wakacyjnych marzeń ale także bardzo niskie koszty zobowiązania i najwyższą jakość produktów bankowych.