Szybka gotówka - kredyt w banku czy pożyczka bez zaświadczeń?

Szybka gotówka - kredyt w banku czy pożyczka bez zaświadczeń?

Choć różnice między kredytami gotówkowymi a pożyczkami w parabankach nie zawsze są dla wszystkich jasne, wcale nie oznacza, że są to tożsame produkty finansowe. Każdy kto potrzebuje dodatkowych pieniędzy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że decydując się na jeden z powyższych zobowiązań będzie objęty odmiennymi warunkami, przede wszystkim dotyczącymi kosztów długu i jego spłaty. Szybka gotówka nie zawsze oznacza, że będziemy zmuszeni zapłacić za taką usługę więcej. Jednak by szybka gotówka okazała się również tania należy odpowiednio o to zadbać.

Czym wyróżnia się pożyczka w parabanku?

Firmy pożyczkowe oferują szybkie pożyczki, które nie wymagają dobrej historii kredytowej ani dodatkowych zaświadczeń. Minimum formalności w tym przypadku ogranicza się najczęściej do okazania dowodu tożsamości i podpisania umowy, która określa warunki na jakich otrzymamy niezbędne środki. Pożyczka tego typu najczęściej ogranicza się do niewielkiej sumy pieniędzy oraz kilkumiesięcznego terminu zwrotu zadłużenia.

Dla pożyczkobiorcy najistotniejsze będzie jednak to, że taka usługa wiąże się z dość dużymi opłatami, zarówno w postaci wysokich odsetek jak i dodatkowych kosztów wliczonych w całkowity koszt jaki poniesie konsument. Dlatego też jest to usługa interesująca dla osób, które nie mają większych kłopotów finansowych i bez problemu poradzą sobie z szybką spłatą zadłużenia, lub jest to dla nich jedyna możliwość zdobycia dodatkowych środków, gdyż tradycyjne banki nie wyrażają zgody na udzielenie kredytu.

Szybka gotówka i kredyt gotówkowy

Czy szybka gotówka to tylko drogie pożyczki typu chwilówka? Obserwując to jakie usługi oferują banki w Polsce możemy być pewni, że nie. Coraz więcej instytucji walczy o nowych klientów właśnie dzięki temu, że starają się udostępniać kredytowane środki jak najszybciej, biorąc pod uwagę oczekiwania kredytobiorców.

To duża rewolucja, która znacznie zmieniła postrzeganie banków. Choć wciąż wiele osób kojarzy banki z wielotygodniowymi staraniami o możliwość zaciągnięcia zobowiązania, takie czasy minęły bezpowrotnie i kredyty gotówkowe są niezwykle przyjazne dla wszystkich zainteresowanych. W tym wypadku minimum formalności nie oznacza, że bank nie sprawdza kredytobiorcy, jednak sama procedura została uproszczona i nie wymaga od klienta więcej niż okazania dowodu osobistego oraz oświadczenia o otrzymywanych dochodach. Mimo to bank ma obowiązek prześledzić historię kredytową klienta, zabezpieczając się w ten sposób przed osobami, które miały trudności z wcześniejszym uregulowaniem swoich zobowiązań. Jest to jednak pozytywna strona kredytu gotówkowego, gdyż dzięki temu, bank wydając pozytywną decyzję kredytową jest pewny, że osoba, która podpisuje umowę będzie w stanie wywiązać się z warunków spłaty i koszta takiej usługi są znacznie niższe niż w przypadku pożyczki.

Ponadto szybki kredyt to często także wygoda jaką daje nam możliwość skorzystania z kredytu poprzez wypełnienie wniosku online. Nie musimy zatem tracić czasu na wizyty w oddziale banku i zaoszczędzamy w ten sposób nie tylko czas ale również pieniądze. Zachęcamy do sprawdzania porównań jakie zamieszczamy regularnie na naszej stronie internetowej gdzie skupiamy się między innymi na tym, by przedstawić jak najlepsze oferty najszybszych kredytów gotówkowych.