Najlepszy kredyt na kupno samochodu używanego

Najlepszy kredyt na kupno samochodu używanego

Czasy związane z kupnem auta na niedzielnej giełdzie samochodowej odeszły już w niepamięć. Dziś portfel wypchany pieniędzmi został zastąpiony przez kredyt samochodowy z którego korzysta coraz więcej osób. Musimy jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt samochodowy aby wybrać go w taki sposób żeby został w pełni dostosowany do naszych potrzeb.

Na samy początku podejmowania decyzji o kupnie nowego pojazdu możemy skorzystać z kredytu samochodowego bądź też kredytu gotówkowego. Przewagą i wielką zaletą jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy jest jego elastyczność w wydatkowaniu pożyczonych środków, oznacza to, że pożyczone od banku pieniądze możemy wykorzystać na dowolny cel i w związku z tym nic ni stoi na przeszkodzie abyśmy mogli kupić auto wiekowe.

Jeżeli chodzi jednak o kredyt samochodowy ten jest już zobowiązaniem celowym przeznaczonym tylko i wyłącznie na kupno auta bądź też innego pojazdu tz. Samochodu osobowego, motocykla, przyczepy kempingowej czy nawet łodzi. W tym przypadku powinniśmy pamiętać o tym, że przedmiot finansowania staje się również zabezpieczeniem kredytu, obniżając również przy tym ryzyko związane z brakiem spłaty zaciągniętego kredytu. To właśnie z tego powodu kredyt samochodowy zazwyczaj jest rozwiązaniem znacznie tańszym od kredytu gotówkowego.

Porównanie kilku ofert banku

W środowisku wzmożonej konkurencji banki bardzo często zmieniają swoje oferty kredytowe. Na pierwszy rzut oka każda z nich wydaje się bardziej korzystna od poprzedniej, jednak czy tak jest naprawdę? Banki starają się dopasować do bieżących oczekiwań rynku ale przede wszystkim do oczekiwań swoich klientów. Analiza poszczególnych ofert z pewnością może doprowadzać nas do bólu głowy . Z tego tez powodu powinniśmy posiłkować się dostępnymi w internecie rankingami kredytów samochodowych. Taka możliwość z pewnością zdecydowanie zawęzi obszar naszych poszukiwań i pozwoli nam skupić się tylko na tych ofertach które wstępnie spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Porównanie kosztów związanych z kredytem.

W chwili kiedy wyłonimy już te najbardziej interesujące nas oferty powinniśmy porównać ze sobą wszystkie elementy wpływające bezpośrednio na ostateczny koszt naszego zobowiązania. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry jak oprocentowanie, prowizja także rzeczywistą roczną stopę procentową czyli tak zwane RRSO. Warto również przeanalizować koszty związane z obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu. Ta kwestia dotyczy przede wszystkim polisy AC z której cesja na rzecz banku jest jedynym zabezpieczeniem kredytu. Dzięki temu finansujący będzie miał pewność, że odzyska środki finansowe w przypadku kradzieży czy też uszkodzenia pojazdu.

Analiza pozostałych warunków kredytu samochodowego

Kredyt na samochód nowy będzie zawsze dużo tańszy od kredytu zaciągniętego na sfinalizowanie kupna auta starszego, w tej kwestii nie mamy się co oszukiwać. W końcu pojazd z salonu będzie każdorazowo lepszym zabezpieczeniem niż kilkuletni samochód. Chcąc zaciągnąć kredyt na samochód używany musimy liczyć się z konicznością wniesienia wkładu własnego. Kredytobiorca partycypując w zakupie pojazdu, zmniejsza tym samym ryzyko spłaty długu. Zależnie od kondycji finansowej klienta wkład własny może wahać się od kilku do kilkudziesięciu procent pojazdu. Innym równie ważnym aspektem będzie maksymalny okres na jaki bank udzieli nam kredytu . W tym przypadku bardzo często działa zasada im starszy pojazd tym krótszy okres kredytowania.