Lokaty przez internet.

Lokaty przez internet.

Większość banków ma w swojej ofercie możliwość założenia lokaty przez internet. Jest to o wiele wygodniejszy sposób na złożenie lokaty bez konieczności wychodzenia z domu. Taką lokatą założoną przez internet można łatwo zarządzać w każdym miejscu, gdzie się znajdziemy i o każdej porze dnia i nocy. Zakładając taką lokatę powinniśmy zwrócić uwagę przy potwierdzaniu swoich danych osobowych. W niektórych ofertach, aby potwierdzić swoje dane trzeba udać się do banku. Swoje dane można również potwierdzić poprzez rachunek ROR w innym banku lub przez SMS i pocztę internetową.

Lokaty przez internet oferuje wiele banków. Jednym z nich jest Bank Pocztowy. Tutaj oferta jest dosyć rozbudowana i można wybrać jeden z trzech wariantów lokaty internetowej. Możemy wybrać lokatę na trzy miesiące, która oprocentowana jest na 3% w skali roku, oraz lokatę na sześć miesięcy, której oprocentowanie w skali roku wynosi od 2 do 4,5%. Trzecim wyborem jest lokata na dwanaście miesięcy. W jej przypadku oprocentowanie roczne wynosi 3,5%. Otarcie lokaty na rok wymaga potwierdzenia przez podpis elektroniczny i wpłacenie na lokatę minimalnej kwoty. Lokatę przez internet oferuje również Bank Ochrony środowiska. Tutaj również mamy wybór pomiędzy lokatą na trzy miesiące, na sześć miesięcy i na rok. Chcąc założyć lokatę w tym banku należy wpłacić kwotę minimalną równą dziesięciu tysięcy złotych. W skali roku bank oferuje nam oprocentowanie od 3,7% do 3,9%. Chcąc założyć lokatę należy wysłać wniosek przez pocztę internetową i wymienić z bankiem oświadczenia.

Invest Bank to kolejna placówka bankowa, która pozwala na założenie lokaty przez internet. Minimalna kwota jaką trzeba wpłacić na lokatę nie jest duża i wynosi jedynie tysiąc złotych. Pieniądze można deponować na lokacie przez tydzień, dwa tygodnie, przez miesiąc, trzy miesiące, przez pół roku oraz przez rok. Lokata oprocentowana jest na 2,5% w przypadku lokaty tygodniowej, na 4,1% przy lokacie założonej na rok. Założenie lokaty potwierdza się droga elektroniczną. W Citi Banku Handlowym lokata internetowa ma oprocentowanie od 1 do 3% w skali roku. Można ją założyć na okres od jednego tygodnia do dwóch lat. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi okresu zakładania lokaty mogą z niej skorzystać zarówno osoby, które chcą oszczędzać przez długi jak i przez krótki czas. Minimalna kwota jaką musimy wpłacić na lokatę wynosi tysiąc złotych. Co ważne konieczne jest posiadanie konta w tymże banku. Lokata przez internet dostępna jest również w NeoBanku. Ten bank ma dosyć szeroki wybór lokat internetowych. Dane potwierdza się przez telefon. Jedyne co trzeba mieć to rachunek otwarty w jakimkolwiek banku. Lokaty można zobaczyć i się z nimi zapoznać na stronie neoBANK 24. Znajdziemy tam oferty lokat internetowych zakładanych na miesiąc, kwartał, pół roku i na rok. Wybór jest dosyć szeroki i każdy może znaleźć lokatę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.