Które banki oferują kredyty gotówkowe od ręki?

Które banki oferują kredyty gotówkowe od ręki?

Gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy i zależy nam na szybkiej pożyczce, mamy szereg usług wśród których możemy wybierać. Są to zarówno kredyty gotówkowe w tradycyjnych bankach jak i instytucjach finansowych, które również udzielają kredytów. Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy od ręki? Jak sama nazwa wskazuje, tym, że pieniądze o jakie się staramy otrzymamy w jak najkrótszym czasie. Jest to spowodowane ograniczeniem formalności do absolutnego minimum tzn. okazania dowodu potwierdzającego tożsamość. Część banków, na wypadek nagłych potrzeb klienta, już na podstawie osobistego rachunku oferuje konkretne warunki przystąpienia do kredytu od ręki. Ale szybkość to nie jedyna cecha tej usługi finansowej. Musimy liczyć się z tym, że taka gotówka będzie nas kosztować więcej niż pozostałe usługi bankowe. Oprocentowanie takich kredytów jest wyższe niż tych standardowych, dodatkowo będziemy musieli uregulować także prowizję za udzielenie kredytu oraz opłacić ubezpieczenie na wypadek naszej niewypłacalności w trakcie okresu kredytowania. Warto zatem dopytać się o całkowity koszt pożyczki (tzw. RRSO).

Jakie banki oferują kredyty gotówkowe od ręki?

Na rynku takich kredytodawców jest coraz więcej. W każdym z tych banków czas podjęcia decyzji o przyznaniu nam kredytu, oraz sfinalizowanie go w postaci otrzymania pieniędzy jest inny. Możemy jednak przyjrzeć się w jaki sposób ten proces przebiega w konkretnych instytucjach.

 • Bank Zachodni WBK S.A - decyzja o przyznaniu kredytu do 10 minut, pieniądze otrzymujemy zaraz po podpisaniu umowy kredytowej.
 • mBank - dla klientów wewnętrznych decyzja zapada w ciągu 3 minut, dla nowych klientów po 15 minutach. Uruchomienie kredytu następuje po 15 minutach dla własnych klientów, natomiast nowi muszą czekać 1 dzień roboczy.
 • Eurobank - decyzja maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych, najczęściej przyznawana do 15 minut, gotówkę otrzymujemy po podpisaniu umowy.
 • Multibank - decyzja zostaje rozpatrzona w czasie nie dłuższym niż 2 dni, z wyjątkiem osób korzystających z usługi "Oferta dla Ciebie" gdzie decyzja zostaje zatwierdzona w ciągu 15 minut. Pieniądze otrzymujemy po podpisaniu umowy lub w ciągu 15 minut jeżeli korzystamy z systemu online.
 • Santander Consumer Bank - decyzja zapada w ciągu 10-15 minut. Dostęp do środków zyskujemy po zatwierdzeniu decyzji.
 • Bank BGŻ - decyzja kredytowa zapada w przeciągu 15 minut. Fundusze otrzymujemy najpóźniej następnego dnia roboczego.
 • Bank Millennium - decyzja kredytowa zapada od 5 do 15 minut. Pieniądze otrzymujemy w ciągu 1 godziny jeżeli korzystamy już z jakiejkolwiek usługi banku, dla nowych klientów okres wydłużony od 1 dnia do 2.
 • Bank Pekao S.A - decyzja podjęta w czasie nie dłuższym niż 30 minut. Gotówkę otrzymujemy tego samego dnia, najczęściej w przeciągu 2 godzin.
 • BNP Paribas - decyzja zapada w ciągu 30 minut. Środki otrzymujemy najpóźniej 1 dzień od podpisania umowy.
 • Citi Handlowy - decyzja zapada po złożeniu wniosku maksymalnie w ciągu 10 minut. Kredyt uruchamia się około 1,5 godziny po dostarczeniu potrzebnych dokumentów.
 • Kredyt Bank S.A - w ofercie dla klienta wewnętrznego decyzja zapada do 30 minut. Dostęp do środków otrzymujemy po zatwierdzeniu decyzji.
 • Nordea Bank - zarówno decyzję jak i gotówkę otrzymujemy w ciągu 1 dnia.
 • PKO Bank Polski - decyzja o przyznaniu kredytu i jego uruchomienie następuje w ciągu 1 dnia.
 • Volkswagen Bank Polska S.A - decyzję otrzymujemy w czasie krótszym niż 12 godzin. Korzystać z funduszy możemy po 1 dniu.