Kredyty gotówkowe - jak poprawnie złożyć wniosek online?

Kredyty gotówkowe - jak poprawnie złożyć wniosek online?

Bankowość internetowa daje Ci możliwości zdobycia szybkiej gotówki bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i w ciągu nawet kilkunastu minut skontaktuje się z Tobą konsultant banku. To ogromna oszczędność czasu, a także pieniędzy ponieważ większość ofert dostępnych online posiada dobre warunki i warto je poznać. Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z usług finansowych online, podpowiemy Ci jak to poprawnie zrobić.

Zanim wyślesz wniosek

Kredyty gotówkowe różnią się znacznie między sobą, dlatego poznaj tak wiele ofert jak to tylko możliwe. Każda z nich z pewnością będzie miała swoje plusy, a każda z reklam będzie zapewniać, że dany produkt jest najtańszy. Każde zadłużenie wiąże się z koniecznością jego spłaty i dodatkowo poza oprocentowaniem bank z pewnością przewiduje inne koszta, które często pomijane są w materiałach marketingowych. Dlatego też sprawdź na przykład w rankingach które publikujemy jak prezentują się opłaty poszczególnych zadłużeń. Ominiesz wielogodzinnej pracy polegającej na wyszukiwaniu danych i w kilka minut dowiesz się najważniejszych rzeczy o interesujących Cię zadłużeniach.

Bierz pod uwagę oprocentowanie nominalne, prowizję banku, opłatę przygotowawczą oraz inne opłaty około kredytowe, takie jak: obowiązkowe ubezpieczenie pożyczki lub konieczność prowadzenia płatnego rachunku osobistego. Choć wiele z tych kosztów jest minimalnych, będą miały realny wpływ na to ile w rzeczywistości zapłacisz za kredyt gotówkowy. Pamiętaj, że nawet niewielka miesięczna różnica w racie będzie w przypadku kilkudziesięciu miesięcy znacząca.

Nie obawiaj się bankowości internetowej

Usługi finansowe dostępne online są popularne szczególnie wśród młodych osób, które nie chcą tracić czasu na wizyty w oddziałach stacjonarnych banków. Wszelkie nowinki i możliwość zaoszczędzenia czasu i wypełnienie formalności w dowolnym momencie i czasie z roku na rok są chętniej wykorzystywane. Jeżeli nie masz zaufania do formularzy online, Twoje obawy są całkowicie nieuzasadnione. Stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w internecie unikniesz wszystkich zagrożeń. Dodatkowo banki, a także inne strony oferujące wnioski zabezpieczają dane, które z kolei wykorzystane są do kontaktu z pracownikami instytucji.

Jak wypełnić formularz?

To wyjątkowo proste, wystarczy, że z pomocą swojego dowodu osobistego uzupełnisz rubryki wniosku. Pamiętaj, że istotne jest prawidłowe wpisanie swoich danych, szczególnie numeru telefonu. Jest to bowiem jedyny sposób by zapewnić sobie kontakt z bankiem. Wiele banków wymaga także podania numeru PESEL oraz kwoty o jaką chcesz się ubiegać.