Kredyt gotówkowy dla każdego

Kredyt gotówkowy dla każdego

Kredyt gotówkowy jest pożyczką udzieloną przez bank. Klient może spożytkować te pieniądze na zakup, remont, studia, wakacje... W umowie zawarta jest tylko wysokość rat, kosztów dodatkowych i termin regularnego spłacania zadłużenia. Warto, aby kredytobiorca wcześniej dobrze zastanowił się, przeczytał umowę oraz regularnie spłacał zadłużenia. Ponieważ kredyt stał się dostępny niemal dla wszystkich, a wzięcie go jest rzeczą wyjątkowo łatwą, nie każdy decyduje się dobrze przemyśleć wszystkie wady i zalety wzięcia pożyczki, a konsekwencje niespłacania zadłużenia bywają wyjątkowo uciążliwe.

Przed wzięciem kredytu...

należy przede wszystkim dobrze rozliczyć własny budżet, comiesięczne wydatki, hipotetyczne problemy oraz wypadki losowe, które mogą uszczuplić portfel. Warto wziąć pod uwagę również oszczędności lub ich brak przy decyzji na temat wzięcia kredytu lub wysokości kwoty, którą planujemy pożyczyć. Drugim ważnym krokiem jest zdobycie informacji o ofertach kredytowych w każdym banku i warunkach, które przed kredytobiorcą stawiają.

Wzięcie kredytu jest...

bardzo łatwe, ale wycofanie się zdecydowanie o wiele trudniejsze. Przy wyborze banku należy spojrzeć na ofertę kredytową oraz czy jesteśmy jego klientami. Obecni klienci mogą liczyć na bardziej korzystną ofertę lub na szybsze załatwienie sprawy w oddziale, ponieważ agent może sprawdzić przychody na naszym koncie osobistym i nie ma potrzeby przynosić zaświadczenia z pracy. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić wszystkie warunki. Niskie oprocentowanie może się okazać pułapką, ponieważ po kilku miesiącach może drastycznie wzrosnąć lub zamiast oprocentowania bank zdecyduje się na wyjątkowo wysoką prowizję. Należy dobrze przeliczyć wszystkie opłaty, które będzie trzeba ponieść w związku z kredytem. Po podpisaniu umowy mamy jeszcze szansę się wycofać przez 14 dni bez dodatkowych kosztów, ale lepiej uniknąć stresów tego typu.

Pułapek kredytowych...

jest kilka i na każdą należy uważać. Przede wszystkim, nie bierz kredytu, aby spłacić poprzedni oraz nie brać jednocześnie kilku kredytów, ponieważ większe zobowiązanie, na które nie każdego stać. W takich przypadkach bank może za kolejny kredyt żądać zastawu w formie samochodu lub domu, a to grozi utratą nawet miejsca zamieszkania. Przy rozliczeniu budżetu należy brać pod uwagę wypadki losowe. Choroba lub zwolnienie z pracy oznacza znaczne zmniejszenie dochodów a trwałe kalectwo nawet ich brak. Warto pomyśleć nad ubezpieczeniem, które ustrzeże nas przed konsekwencjami niespłacania zadłużenia w przypadku wypadków losowych.

Przeglądając oferty kredytowe warto także zainteresować się różnymi inwestycjami. Czasem warto popatrzeć na pomocne wskazówki i zainwestować część dostępnych funduszy.