Jak porównać kredyty konsolidacyjne? Porady dla osób ze złą historią.

Jak porównać kredyty konsolidacyjne? Porady dla osób ze złą historią.

Podobnie jak w przypadku każdego rozwiązania dotyczącego długu lub pożyczki, ważne jest porównanie opcji w celu znalezienia najlepszego możliwego rozwiązania. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać porównując kredyty konsolidacyjne jeśli się należy do osób o złej historii kredytowej.

Pożyczkodawca musi być wiarygodny.

Niestety są niesławni pożyczkodawcy, którzy żerują na osobach o złych kredytach i mogą obiecać pożyczki, ale następnie naliczają wysokie stawki i opłaty. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę z pożyczkodawcą potencjalni wnioskodawcy powinni spojrzeć na stronę internetową pożyczkodawcy, o której mowa, i przekonać się, jak łatwo jest znaleźć informacje, sprawdzić, czy można się z nimi łatwo skontaktować, a nawet przeczytać online opinie klientów zewnętrznych .

Oczekuje się opłat, ale nie powinny one być nadmierne.

Jednym ze sposobów na sprawdzenie, jak sprawiedliwa jest struktura opłat, jest porównanie opcji online i sprawdzenie, jakie opłaty pobierają inni pożyczkodawcy. Niektóre typowe opłaty obejmują:

  • opłaty za ustanowienie kredytu
  • miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku,
  • dodatkowe opłaty za spłatę
  • opłaty za zwłokę i niehonorowe

Klienci pożyczek powinni również sprawdzić wszelkie opłaty, które mogliby ponieść za korzystanie z niektórych funkcji, takich jak naliczanie dodatkowych spłat lub korzystanie z funkcji przerysowania.

Stawki również muszą być rozsądne. Celem pożyczki konsolidacyjnej jest uratowanie osoby posiadającej bieżące pieniądze dłużne przed zmniejszeniem oprocentowania na ich rachunkach kredytowych. Jeśli naliczona stawka jest zbyt wysoka, mogą nie oszczędzać dużo pieniędzy, a nawet gorzej. Pożyczkobiorcy powinni porównać swoje opcje, aby zobaczyć, jaka jest rozsądna, konkurencyjna stopa procentowa.

Warunki pożyczki oferowane przez pożyczkodawcę powinny zaspokajać potrzeby konsolidacji zadłużenia pożyczkobiorcy. Warunki te będą również wpływać na wysokość spłat oraz na odsetki, które ostatecznie zapłacą w trakcie trwania pożyczki.

To, co ktoś jest w stanie skonsolidować, może również różnić się między kredytodawcami, więc klienci powinni chcieć to sprawdzić przed złożeniem wniosku. Niektórzy pożyczkodawcy mogą zezwolić zatwierdzonym wnioskodawcom na konsolidację wszelkich długów, ale mogą mieć ograniczenia.