Co wziąć pod uwagę przed uzyskaniem kredytu samochodowego?

Co wziąć pod uwagę przed uzyskaniem kredytu samochodowego?

Pamiętaj, że biorąc pod uwagę pożyczkę na samochód musisz także wziąć pod uwagę koszty paliwa i regularnych przeglądów, dlatego ważne jest, aby wybrać opcję finansowania, która pozwoli na ich wygodne uwzględnienie w miesięcznym budżecie.

Zdecyduj, który samochód pasuje do Twojego budżetu i potrzeb. Kupno samochodu może być dla niektórych czymś emocjonalnym. Lepiej jednak, gdy robi się to dla celów całkowicie użytkowych.

Co zrobić, aby prośba o kredyt nie została odrzucona? Otwórz konto bankowe. Twoim celem jest pokazanie, że masz wystarczające środki i dochód, aby spłacić pożyczkę. Może to również pomóc w szybszym uzyskaniu zatwierdzenia, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o kredyt automatyczny w tym samym banku, w którym masz konto oszczędnościowe.

Musisz też mieć czystą historię kredytową. Posiadanie długu i niespłaconego kredytu to duże nie dla aplikacji kredytowej. Czy pożyczysz pieniądze komuś, kto ma mnóstwo długów? Zgadza się, nie zrobiłbyś tego. To samo dotyczy banków i dealerów. Podejmują ryzyko pożyczając pieniądze ludziom, dlatego rygorystyczny proces. W przypadku istniejących długów wskazane byłoby spłacenie ich przed złożeniem wniosku o kredyt samochodowy. Będziesz mieć większą szansę na zatwierdzenie, gdy pożyczkodawca zobaczy, że nie masz żadnego długu lub pokażesz dowód swojej zdolności do zapłaty.

Nie zmieniaj pracy przed złożeniem wniosku o pożyczkę na samochód. Zostań u co najmniej 2 lat u obecnego pracodawcy, jeśli chcesz mieć większe szanse na uzyskanie zgody na pożyczkę samochodową. Czemu? Ponieważ pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że masz stabilne źródło dochodu. Woleliby pożyczać pieniądze komuś, kto pracował dla firmy od lat, niż komuś, kto właśnie zaczął. Jeśli nie masz konta oszczędnościowego lub kredytowego w banku, kredytodawcy będą polegać w dużej mierze na historii zatrudnienia, aby ocenić, czy jesteś w stanie finansowo pokryć koszty pożyczki w okresach miesięcznych.

Przygotuj wcześniej wszystkie niezbędne dokumenty

Zawsze dobrze się przygotować. Ostatnią rzeczą, którą chcesz się wydarzyć, jest odmowa po prostu z powodu braku konkretnego dokumentu lub dowodu. Bądź mądry, przejrzyj dostępne w sieci listy kontrolne wymagań powyżej lub zapytaj bezpośrednio kredytodawcę, co dokładnie masz przygotować.

Nie kłam w temacie swoich finansów. Nic dobrego nie wyjdzie z kłamstwa na temat twojego statusu finansowego lub zdolności kredytowej. Nawet jeśli zostaniesz zatwierdzony, ostatecznie zostaniesz przegranym, jeśli nie spłacisz miesięcznej pożyczki, ponieważ po prostu zabiorą ci samochód. Po prostu nie jest tego warte. Możesz nawet ponieść konsekwencje prawne, jeśli nie będziesz prawdomówny w swoich finansach.

Jeśli nadal masz pytania - uzyskaj porady od osób, które zostały już zatwierdzone. Na pewno dadzą ci przydatne rekomendacje i pokażą, co należy robić, a czego nie, kiedy ubiega się o pożyczkę na samochód. Można sprawdzić takie informacje również w Internecie, aby wiedzieć co należy rozważyć przed złożeniem wniosku.